top of page

ריפוי פצעים דלקתיים / כרוניים

פצעים כרוניים הם פצעים קשיי ריפוי, בשל תהליך ההחלמה האיטי והארוך שלהם.

במקרים מסויימים פצעים אלו עלולים להוביל לזיהומים מערכתיים, כאבים פיזיים ומתח נפשי.

קיימים מגוון סוגים של פצעים קשיי ריפוי, כאשר השכיחים ביניהם הם פצעי לחץ, פצעים על רקע כלי דם- וסקולריים (בעיקר בגפיים תחתונות) ופצעי סכרת.

סימפטומים

פצע לחץ

פצעי לחץ נוטים להתפתח בשל לחץ שמופעל על אזורי גוף רגישים, בהם שכבת השומן התת עורית דקה ומספקת ריפוד קל כגון עצם הזנב, מפרק הירך, העקב והקרסול. אזורים נוספים בהם ישנה נטייה להתפתחות פצעי לחץ, הם אוזניים, עורף, עצם השכמה ובהונות, למרות שפצעי לחץ עלולים להיווצר בכל מקום בגוף, כתגובה ללחץ ממושך שמופעל על העור, ומתרחשים לרוב בקרב מטופלים עם מצב בריאותי לקוי או ניידות נמוכה.

כיבים בגפיים התחתונות

מרבית הכיבים בגפיים התחתונות נוצרים כתוצאה מכיבים ורידיים או עורקיים וכיבים הקשורים למחלות עור שונות. כיבים בגפיים התחתונות מאופיינים בעיקר בקרב אוכלוסיית מבוגרים מגיל 70 ומעלה, כאשר נשים סובלות לרוב יותר מן התופעה ביחס לגברים.

תסמונת כף הרגל הסוכרתית

פצעים סכרתיים בכף הרגל שנגרמים כסיבוך של מחלת הסוכרת, מאובחנים לרוב כתסמונת כף הרגל הסוכרתית. אנשים שחולים בסוכרת, עלולים לסבול מבעיות משניות נוספות, כגון הפרעות במחזור הדם, מחלות עצביות וכ'ו, אשר מגבירים את הסיכון להיווצרות פצעים סוכרתיים.

מניעה וטיפול

הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לזרז את תהליך הריפוי:

  • לערוך בדיקות עצמיות באופן קבוע. הבחנה בפצעים מוקדם ככל האפשר, עשויה למנוע זיהומים וסיבוכים. וודאו שאתם עורכים בדיקה עצמית מדי יום וחפשו פצעים חדשים, במיוחד ברגליים. ואל תשכחו לבדוק גם בין הבהונות ומתחתיהם.

  • להסיר רקמות מתות. פצעים סוכרתיים גורמים לעתים קרובות לנמק (מוות של תאים) ולרקמות עודפות. מצב זה עלול לקדם חיידקים ורעלים, ולהגדיל את הזיהום של הפצע. תוכלו למנוע זאת על ידי בדיקת הרקמה הבסיסית ופגישה עם הרופא אשר יסייע לכם בתהליך ההסרה.

  • לשמור על תחבושות טריות. שינוי מתמיד של התחבושות על הפצע עלול להפחית את החיידקים ולשמור על רמות לחות מתאימות בתוך הפצע. יש רופאים הממליצים על תחבושות מיוחדות לטיפול בפצעים אלה.

  • למנוע לחץ באזור הפצעים. לחץ עלול לגרום לנזק לעור שיוביל לפצע עמוק יותר או לכיב.

הצעות של נוביקס 

Oregano-Oil.png

שמן אורגנו סורי

חשוב להדגיש שמוצרים אלו מיוצרים מהצמחים אותם אנחנו מגדלים ברמת הגולן | כל הגידול הוא אורגני בפיקוח | 
מרכיבי המוצרים הם אורגניים או טבעיים בלבד.

המלצה של לקוח

שמואל: שנים שאני סובל מפצעים סכרתיים ברגליים, אחד המטפלים שלי הציע להשתמש בשמן אזוב לעיסוי וטיפול בפצעים. הדגש בטיפול הוא על שמן אזוב ולא אורגנו, כי האזוב  משופע בקרבקרול. מאז שאני משתמש בשמן האזוב של נוביקס, מצבי השתפר פלאים.

למה כדאי נוביקס?

- כל הצמחים הינם בגידול עצמי שלנו, תחת פיקוח קפדני ותשומת לב רבה לאיכות הצמח.


- חלקות הגידול בהן אנחנו מגדלים את צמחי המרפא הן אורגניות בפיקוח.
 
- הרעיון מאחורי המוצרים שלנו הוא ניצול ושימור מירבי של הרכיבים הפעילים שנמצאים בצמח וזאת ע"י זיקוק מסורתי, חליטות, טינקטורות ושמני תשרית.
 
- חומר הגלם עבר סדרת בדיקות איכות קפדניות בהתאם לתקני GMP וזאת כדי להבטיח את איכותו וניקיונו.
 
- כל חומרי הגלם במוצרים, שאינם צמח, הם אורגניים או טבעיים.
 
- ללא חומרים משמרים
 
- מתאים לצמחונים ולטבעונים.
 
- המוצרים שלנו מיוצרים במפעלים מאושרי משרד הבריאות.

*האמור לעיל מבוסס על גישות נטורופתיות והרבליסטיות מסורתיות. למען הסר ספק המידע אינו מהווה המלצה רפואית מוסמכת

ואינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה כלשהי, ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר.

bottom of page